Извитите 49“ монитори AGON AG493UCX2 и AG493QCX
Производител номер едно на геймърски монитори в света[1] и марка за IT аксесоари AOC пуска прероденото си геймърско портфолио, включващо от монитори до хедсети, механични клавиатури, мишки, подложки за мишки и други за геймъри от всички нива, под своята обединяваща марка AGON by AOC. Обявената наскоро първа категория AOC GAMING дефинира нуждите на дигиталните авантюристи. А сега, категорията AGON за монитори и периферия създава екосистема от продукти, които са съвместими помежду си, за пълно потапяне и стилна геймърска атмосфера, които да задоволят взискателните състезателни геймъри.
Създаден за герои
Основните световни сили се обединяват там, където героите носят знамето на AGON. Героите в PC игрите са запалените геймъри, както и стриймърите, и създателите на съдържание. Те комбинират индивидуалните си таланти и се включват в отбори, за да достигнат челните места в състезанията и да демонстрират какво може да бъде постигнато с правилното оборудване. За тези герои серията AGON (от древногръцки “състезание”/”надпревара”) със сигурност е подходящата компания, от която се нуждаят.
Първите модели от новата серия AGON са два достойни за герои супер широки монитора: 49” (124,5 cm) AG493UCX2 с внушителна скорост на опресняване от 165 Hz, както и 144-херцовият 49” AG493QCX. Със своето съотношение 32:9 AG493UCX2 виртуално комбинира два 27” QHD дисплея в един непрекъснат DQHD (5120 x 1440) панел, а AG493QCX прави същото под формата на два 27” Full HD дисплея с обща DFHD (3840×1080) резолюция. И двата монитора са с VA панели за дълбоко черно, богати цветове и високо контрастно съотношение за спиращи дъха изображения, поддържани от спецификацията VESA Certified DisplayHDR 400.
Великите резултати изискват големи амбиции
„Предишното поколение на серията AGON продължава да бъде първостепенен избор за монитор за запалените геймъри и ентусиасти. 49” модели AGON са специално оценявани от феновете на състезателните игри и симулаторите, но и от работещите отдалечено, както и от създателите на съдържание. Благодарение на по-високата честота на опреснява на новите модели и увеличения брой игри, поддържащи съотношението 32:9, геймърите могат да се насладят на потапящо преживяване в още повече игри като FPS или MOBA,” каза Цезар Акоста, Мениджър за гейминг продукти / IT аксесоари & тъч монитори в AOC Europe.
Повече за гледане, повече за обработка
49” AGON AG493UCX2 е снабден със супер широк 32:9 VA панел и безрамков дизайн, който изглежда като предмет от космически кораб със своята футуристична извивка. Извивката 1800R нежно обгражда потребителя и запълва периферното му зрение, като VR шлем на бюрото, без всякакви обструкции около дисплея.
В симулационните състезателни игри големите, супер широки дисплеи като AG493UCX2 повишават възприятието на ситуацията като показват по-широка картина на геймърския свят и така играчът може по-добре да види мащаба и да подбере перфектния момент да вземе предимство. Така например, при летателните симулатори допълнителната площ на екрана прави възможно показването на още куп измервателни уреди и индикатори, визуални насоки и графики много по-лесно. AG493UCX2 се отличава особени при игрите от първо лице, но и останалите жанрове се възползват от допълнителната площ: в RTS заглавията геймърите могат да виждат базата си и границата на територията наведнъж, а при MMO игрите могат да бъдат извършвани много взаимодействия в едно и също време.
Независимо от огромния си размер, AG493UCX2 е бърз и отзивчив като по-тесните си събратя, благодарение на честотата на опресняване от 165 Hz и времето за реакция 1 ms MPRT (4 ms GtG), които подхранват адреналина в състезанията. Създателите на съдържание и стриймърите могат да свържат две PC-та (за стриймване/работа и геймърско PC) и да ги контролират с един комплект периферия, благодарение на наличния KVM превключвате и USB-C интерфейс, с помощта на който могат да прехвърлят видео и да зареждат лаптоп с до 65 W в същото време. Това е машина за продуктивност, също толкова, колкото е средство за потапяне в действието.
Симулация на прилива на адреналин
49-инчовият AGON AG493QCX е подобен на своя събрат и предлага Full HD преживяване вместо QHD при AG493UCX2. При пълнофункционална симулационна конфигурация и на прилична дистанция от монитора AG493QCX осигурява отлично потапящо преживяване и за разлика от своя QHD аналог, натоварва в по-малка степен графичния процесор и така изисква по-евтина система.
С подобен 49” VA панел резолюцията на AG493QCX от 3840 x 1080 пиксела се опреснява с честота 144 Hz за постигане на бързи графики с време за реакция от 4 ms GtG и 1 ms MPRT, което във възможно най-голяма степен елиминира призрачните ефекти. И двата монитора предлагат Picture-by-Picture режим за свързване на работен лаптоп или десктоп едновременно (към 2x HDMI 2.0 или 2x DisplayPort 1.2 входа) и могат да показват съдържанието едно до друго. Докато само AG493UCX2 предлага и USB-C вход, и двата имат 3-портов USB за лесно свързване на периферия.
Заредени с функции
За да елиминират насичането и накъсването и двата модела поддържат Adaptive-Sync. Те са сертифицирани по VESA DisplayHDR 400, и могат да декодират и показват съдържание с висок динамичен обхват с по-богати цветове (89% AdobeRGB, 91% DCI-P3 и 120% sRGB покритие[2] за AG493UCX2), което ги прави подходящи за създаване на съдържание. За да покрият всички сценарии на използване и двата модела са снабдени с масивни и стабилни метални стойки с регулиране до 100 мм по височина, както и с възможности за накланяне и завъртане. Два 5W говорителя и в двата модела създават богата стерео сцена.
За да направят OSD настройките или да изберат различни геймърски режими и специфични игрови функции, потребителите могат да използват бутоните на монитора, включеното дистанционно управление или софтуера AOC G-Menu.
Първите модели от новата серия AGON – 49-инчовите AG493UCX2 и AG493QCX – ще бъдат налични от септември 2021 г. на препоръчителни крайни цени съответно 2339 лв. и 1849 лв. с ДДС
[1] IDC Quarterly Gaming Tracker – Gaming Monitor 2021 Q1
[2] BT. 709 / DCI-P3 покритие според CIE 1976, sRGB площ според CIE 1931, Adobe RGB покритие според CIE 1976