General Electric създаде хладилник с USB, Wi-Fi и open source поддръжка

General Electric създаде смарт хладилник с название ChillHub. Аксесоари за него и приложения за управлението им може да разработва всеки, който иска. Докато обществото размисля над това предложение, партньори на General Electric вече създават свободно разпространявани проекти.

General Electric 4

Така например, FirstBuild (съвместно предприятие на GE и Local Motors) представи блок за следене на обема на съхраняваното в хладилника мляко. Притежателят на ChillHub може директно от магазина, с помощта на приложение в своя смартфон да провери има ли мляко вкъщи и колко точно е останало.

General Electric 1

Този блок, както и други модули за оценка на количеството и даже качеството на продуктите, се включва към един от 8-те USB порта в хладилника. За връзка със смартфона се използва вграден в хладилника Wi-Fi и достъп до интернет. Приложения могат да се създават на езика Java (SDK Node.js, open-source iOS). На сайта FirstBuild може да се свали 3D модел на модула, има описание на електрониката и необходимите програмни приложения.

General Electric 2

Всеки от USB портовете на хладилника осигурява ток до 2А. Това е достатъчно за работата на множество устройства, например, модули за охлаждане на напитки до зададена температура, които сигнализират на смартфона за завършване на изстудяването.

General Electric 3

Към момента всички създадени модули са open source, но в бъдеще General Electric допуска, че могат да се появят и платени такива.

Hobby Team

2 thoughts on “General Electric създаде хладилник с USB, Wi-Fi и open source поддръжка

  1. Предлагам хладилник да може да си преварява млякото автоматично. Слагаш го, след което хладилникът го изсмуква, затопля го с серпантините си (с които отделя „изпомпаната“ от вътрешността температура) за спестяване на енергия и накрая го досварява. След това го охлажда с вентилатори и накрая го връща да се охлажда в хладилника.
    Съдовете през които минава млякото да могат да се чистят и дезинфекцират от друг механизъм.

  2. Предлагам хладилник да може да си преварява млякото автоматично. Слагаш го, след което хладилникът го изсмуква, затопля го с серпантините си (с които отделя „изпомпаната“ от вътрешността температура) за спестяване на енергия и накрая го досварява. След това го охлажда с вентилатори и накрая го връща да се охлажда в хладилника.
    Съдовете през които минава млякото да могат да се чистят и дезинфекцират от друг механизъм.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *